Сова (конфронтація). Сови дуже високо цінують власні цілі та стосунки. Вони розглядають конфлікти як проблему, яку треба розв’язувати, і шукають таке рішення, яке б задовольнило яки їхні власні цілі, так і цілі супротивної сторони в конфлікті. Сови сприймають конфлікти атмосфера в колективі як засіб поліпшення стосунків шляхом послаблення напруження між двома людьми.
Тест «визначення Психологічного Клімату В Колективі»
Коли ми виділимо фактори, які впливають на клімат, ми зможемо вплинути на ці фактори, регулювати їх прояв. Їх умовно можна розділити на фактори макро- і мікросередовища. Як «хлопчик для биття» вибирають або людину, або групу осіб, які не мають до події абсолютно жодного відношення. Але вони відрізняються від інших працівників тим, що їхня поведінка не схожа на загальноприйняту, і такі люди не здатні постояти за себе (тобто не мають сильного характеру). Тому саме вони (ці «білі ворони») і стають об’єктами для нападок, необґрунтованих звинувачень та ворожого відношення з боку решти.
Тривожні “дзвіночки” Негативних Змін
Більше того, коли м’яка глина виявиться в руках нездатного людини, вона може прийняти самі невизначені форми. Вивчення психологічного клімату колективу дозволяє вчасно вжити необхідних заходів щодо його поліпшення, а значить, і підвищення продуктивності праці. Поява негативних симптомів свідчить про те, що колектив “хворий”. Однак якщо вчасно звернути увагу на ці сигнали, робочу атмосферу можна налагодити і навіть багато в чому поліпшити.
Сумісність І Спрацьованість Членів Колективу
Я намагаюся заспокоїти іншого і зберегти наші взаємини. Я даю можливість іншому в чомусь залишитися при своїй думці, якщо він також іде мені на зустріч. Замість того, щоб обговорювати те, у чому ми не згодні, я намагаюся перевисти увагу на те, з чим ми обидва згодні. Рожеве вітрило – символ спрямованості вперед, неспокій, дружньої вірності, відданості своєму обов’язку. Тут діють за принципом «один – за всіх, всі – за одного». Невдоволення від затримки зарплати, регулярних покарань, недотримання норм праці, порушення прав – об’єктивний показник.
Особливості Психологічного Клімату В Колективі
Через взаємини людина усвідомлює свою суспільну цінність. Таким чином, самооцінка виступає як груповий ефект, як одна з форм прояву соціально-психологічного клімату. Оцінка свого стану в системі суспільних відносин і особистих зв’язків породжує відчуття більшої або меншої задоволеності собою й іншими. Переживання особливостей взаємин відбивається на настрої, викликає поліпшення або погіршення психологічного самопочуття людини. Психологічне самопочуття і настрій, характеризуючи психічний стан людей, свідчать про особливості соціально-психологічного клімату в колективі.
Так як психологічний клімат – це якісна характеристика міжособистісних відносин у трудовому колективі, яка сприяє, або навпаки перешкоджає продуктивній і успішної спільної діяльності. Психологічне самопочуття і настрій, характеризуючи психічний стан людей, свідчать про особливості соціально-психологічного клімату в колективі. Після того, коли очевидні проблеми усунені, слід перейти до зміцнення зв ‘язків між співробітниками, проводячи спеціальні заходи в неробочий час. Формування сприятливого психологічного клімату в колективі може бути тривалим процесом. Однак така стратегія дозволяє зняти напругу, а також допомогти працівникам перейти з рівня суто ділової взаємодії на дружню. Характер соціально-психологічного клімату в цілому залежить від рівня групового розвитку.
Створення психологічного клімату в колективі – це завдання кожного відповідального керівника. Психологічний клімат – настрій колективу, моральна та психологічна атмосфера, що просочує взаємини його учасників. Не обов’язково йдеться про трудовий колектив, хоча найчастіше це так.
Це завдання можна вирішити на основі розробок спеціалістів з гігієни і фізіології праці, ергономіки і інженерної психології. Найчастіше напружена обстановка виникає в ситуації нестабільності. Ще одна досить поширена причина, через яку погіршується психологічний клімат у колективі, – це ті несприятливі умови, в яких змушений жити окремо взятий співробітник. Можливо, у нього не найкращі умови існування, погане харчування, складності у взаєминах з родичами і т. Це може впливати і на психологічний стан інших співробітників.
Б) той, який завжди радиться і прислухається до думок інших. Вважаю, що не завжди потрібно хвилювати через виникнення розходжень. Полагоджуючи спірну ситуацію, я намагаюся знайти підтримку в іншого. Я прагну переконати іншого тому, що я маю рацію.
Ще одна часта причина несприятливої обстановці в робочому середовищі – це труднощі комунікації між самими співробітниками. Важливим є також і особливості тієї діяльності, якою доводиться займатися кожному зі співробітників. Наприклад, істотний вплив справляє монотонність роботи або, навпаки, її емоційна перенасиченість.
- Я даю можливість іншому в чомусь залишитися при своїй думці, якщо він також іде мені на зустріч.
- Щоб було зрозуміло, що означають ці ступені, дамо кожній з них більш детальну характеристику.
- Оцінка може бути від –3 до 3.
Перебуваючи в конфліктній ситуації, люди діють по-різному і виявляють притаманний їм стиль поведінки. Американські вчені Р. Блейк і Д. Мутон (1964), досліджуючи некооперуючу взаємодію людей, описали стратегії улагодження конфліктів, їхню класифікацію визнали зарубіжні та вітчизняні психологи. Для того, щоб дізнатися, як «дихає» колектив, які стани переживають студенти, як і під впливом чого формуються та змінюються їхні настрої, можете скористатися прийомом кольоропису.
0 Comments